کلیدهای میانبر اکسل

کلیدهای میانبر اکسل

کلید میانبر اکسل

از آنجایی که خودم جزو علاقه مندان به استفاده از صفحه کلید و کلیدهای میانبر هستم ،همیشه دنبال یادگیریش بودم و کتابها و منابع زیادی را در موردش خوندم و همیشه ازش استفاده میکنم.

اما این پروسه یادگیری زمانبر بوده اما برای شما راه حل بهتری آوردم، تا مسیر کوتاه تری رو برای یادگیری طی کنید.

در این آموزش یک افزونه فوق العاده معرفی کردم که همه کلیدهای میانبر رو بهتون یاد میده ، بدون اینکه بخواین کلی بگردین دنبال منابع مختلف. اینم در نظر داشته باشید کسی که از کلیدهای میانبر استفاده کنه سرعتش در برابر کسی که با موس کار میکنه حداقل چهاربرابر بیشتر هست.

راهنمای نصب افزونه

برای نصب این افزونه ابتدا فایل این افزونه رو از طریق لینک موجود در انتهای این متن دانلود کنید

سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید و بعد روی فایل افزونه کلیک راست کنید و گزینه Copy رو بزنید.

حالا وارد یک صفحه اکسل بشید و به ترتیب کلید Alt و بعد T و بعدشم i رو بزنید تا پنجره Add in باز بشه.(البته این پنجره رو میتونید از طریق منوی File >Options>Add-ins>Go بازش کنید).

در پنجره ظاهر شده رو گزینه Browse کلیک کنید و در پنجره باز شده روی فضای خالی پنجره کلیک راست کنید و گزینه Paste رو بزنید تا افزونه اونجا قرار بگیره و بعد انتخابش کنید و پنجره رو تأیید کنید.

حالا یه پنجره ای بهتون نشون میده که میگه اون صفحه کلید مجازی رو با زدن کلیدهای Shift+Esc ظاهر کنید.

به نظر من افزونه رو در مواقعی که لازمش ندارید غیر فعال کنید تا باعث کندی سیستمتون نشه. (روش غیر فعال کردن به این صورته که دوباره تو صفحه اکسل کلیدهای Alt و بعد T و بعد i رو بزنید و در پنجره باز شده تیک گزینه XL Shortcut رو غیرفعال کنید.)برای دانلود افزونه اینجا کلیک کنید


برای مشاهده ویدیوی آموزش این افزونه در سایت یوتیوب ابتدا فیلتر شکن رو فعال کرده و اینجا کلیک کنید.

محمود بنی اسدی (مدیر سایت)

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری، ده سال سابقه تدریس اکسل در سطوح مختلف از قبیل فرمول نویسی، ابزارهای هوش تجاری، ترفندها و ... ، نویسنده شش مقاله در سطح ملی و ISI

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: