نقاشی با اکسل

نقاشی با اکسل

نقاشی با اکسل

شاید تصور کنید که برنامه اکسل مایکروسافت تنها به درد مدیریت صفحات گسترده می‌خورده، اما یک پیرمرد ۷۳ ساله ژاپنی خلاف این را ثابت کرده است و با آن برای ایجاد آثار هنری استفاده می‌کند!

اسم این پیرمرد تاتسوئو هوریوچی است، اما چرا به جای استفاده از برنامه‌های حرفه‌ای و تخصصی دیگر از اکسل استفاده کرده است؟

055-11-2013 04-44-24 PM

دلیلش این است که برنامه‌های دیگر خیلی گران بودند و اکسل در بسیاری از کامپیوترها به صورت پیشفرض موقع خرید نصب شده است. هوریوچی هم پس از مدتی دریافت که با اکسل می‌شود طراحی کرد و این برنامه حتی نسبت به برنامه paint هم بهتر است.

این پیرمرد بازنشسته می‌گوید که تا زمانی که سر کار می‌رفت از اکسل برای کارش استفاده نمی‌کرد، اما آدم‌های دور و بری‌اش را می‌دید که با آن نمودار می‌کشند، از آن زمان به این فکر افتاد که چرا با اکسل هنرآفرینی نکند!

به همین خاطر قبل از بازنشستگی، یک کامپیوتر خرید و شروع به کار با اکسل با سبک خاص خودش کرد.

05-11-2013 04-43-00 PM

05-11-2013 04-42-38 PM

05-11-2013 04-42-20 PM

05-11-2013 04-42-02 PM

05-11-2013 04-41-40 PM

ده سال است که او به عنوان یک هنرمند دیجیتال کار می‌کند و حتی آثارش را در نمایشگاه‌هایی در معرض تماشای مردم قرار داده است.

منبع


محمود بنی اسدی (مدیر سایت)

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری، ده سال سابقه تدریس اکسل در سطوح مختلف از قبیل فرمول نویسی، ابزارهای هوش تجاری، ترفندها و ... ، نویسنده شش مقاله در سطح ملی و ISI

مطالب مرتبط

1 دیدگاه برای نقاشی با اکسل

  AMIR :

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالب خوب و کاربردیتون
  می خواستم در صورت امکان یه کتاب خوب در ضمیمنه فرمول نویسی و کار با توابع اکسل به من معرفی کنید . اگر در ضمینه اکسز هم آشنایی دارید ممنون میشم یه کتاب خوب هم واسه Access 2010 بهم معرفی کنید.
  دستهایی که به تو کمک می کنند بهتر از دستهایی هستند که برای تو دعا می کنند
  با سپاس فراوان

   سلام.
   اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید بهتر است از کتابهای زبان اصلی استفاده کنید اما اگر آشنایی کافی با زبان انگلیسی ندارید یک فایل آموزش تصویری اکسل ۲۰۱۰ برایتان ارسال می کنم که خیلی میتونه کمکتون کنه. برای توابع هم یک فایل آموزش توابع مالی برایتان ارسال می کنم.
   موفق باشید.

  مهدی :

  سلام
  نرمافزار حقوق و دستمزدی که رو ی صفحه سایتتون برای دانلود گذاشته بودین در گزارش آخر لیست حقوق خیلی شلوغ بود جالب و ظاهر زیبا برای فرستادن به مقامات رو نداشت خواهشا ۱نرافزار حقوق دستمزد برام معرفی کنین
  اگه در محیط اکسل هم باشه خیلیی ممنون میشم
  اگه ممکن باشه کم هزینه که بتونم نظر رییسم رو بدست بیارم
  باتشکر از سایت آموزنده و جالبتون

   سلام .
   دقیقا متوجه نشدم منظورتون کدوم نرم افزاره ؟
   کاناز؟
   ما کلا برا حقوق و دستمزد دو نرم افزار قرار دادیم یکیش کاناز که فقط ما آن را معرفی کردیم وو دیگری فایلی که در اکسل تهیه شده بود.
   اگر در مورد فایل اکسل اشکالی دارید مطرح کنید در صورت امکان اصلاح خواهد شد .
   موفق باشید.

نظر: