تکنیک های کار با موس در اکسل

تکنیک های کار با موس در اکسل

تکنیک های کار با موس در اکسل

در این مطلب به تکنیک های استفاده از موس جهت سرعت بخشیدن به کار در اکسل می پردازیم.

۱- همانطور که نشان داده می شود شما می توانید با انتخاب یک یا چند ستون و دابل کلیک روی خط جدا کننده ستونها اندازه آنها را به اندازه محتوای آن تغییر دهید .این کار را میتوان برای سطرها نیز انجام داد.

۲- با دابل کلیک بر روی قسمت نمایش داده شده در بالای اسکرول بار میتوانید صفحه را به دو قسمت تقسیم کنید. این تقسیم بندی بر اساس خانه انتخاب شده می باشد .این کار به صورت سطری و ستونی قابل اجراست.

۳- با دابل کلیک بر روی سرتیتر منوها یا ریبون میتوانید آن را پنهان سازید .برای مثال روی home دابل کلیک نمایید.

۴- این ترفند بهترین و کاربردی ترین ترفند با استفاده از دابل کلیک میباشد.

کافیست در کنار ستونی که داده ها را وارد کرده اید و میخواهید به آن ردیف اضافه نمایید ، مانند شکل فوق عدد یک و دو را وارد نمایید و سپس روی مثبتی که جهت بسط سلول استفاده می شود دابل کلیک نمایید .

این ترفند زمانی بیشتر مفید خواهد بود که ستونی با سطرهای فراوان داشته باشید و بخواهید به راحتی برای آن ردیف بگذارید.

۵- با دابل کلیک بر روی کناره های یک سلول در حالتی که به شکل چهار جهت درامده است می توانید به آخرین داده در آن جهت منتقل شوید .

 

۶- با دابل کلیک روی format painter همانطور که در شکل بالا به نمایش درآمده است میتوانید فرمت یک سلول را کپی کنید ، طوری که این حالت تا وقتی گزینه اسکپ را نزدید فعال باقی بماند .

محمود بنی اسدی (مدیر سایت)

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری، ده سال سابقه تدریس اکسل در سطوح مختلف از قبیل فرمول نویسی، ابزارهای هوش تجاری، ترفندها و ... ، نویسنده شش مقاله در سطح ملی و ISI

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: