حل یک مشکل قدیمی حسابداران با اکسل

حل یک مشکل قدیمی حسابداران با اکسل

حقوق و دستمزد

 

یک لیست حقوق را در نظر بگیرید . . .

طبق قراردادی که مدیریت با پرسنل شرکت امضاء کرده است ، پرسنل موظف اند هر چند ساعت که نیاز هست اضافه کاری بمانند تا کارها انجام شود . بسیاری از مدیران در این شرایط مایل‌اند بابت کارکرد  هر یک از پرسنل یک مبلغ مشخص به عنوان “خالص حقوق” به آنها پرداخت کنند .

از طرف دیگر در حسابداریِ حقوق و دستمزد ، طبیعی است که وقتی لیست بیمه شرکت ارسال میشود ، لیست مالیات و لیست ضمیمه سند حقوق نیز نهایتا عدد مشابه لیست بیمه داشته باشند . بسیار بهتر و حرفه‌ای تر است که این سه لیست حتی ۱ ریال هم با یکدیگر مغایرت نداشته باشند .

اینجور مواقع مدیریت از حسابداری انتظار دارد که نهایتا عدد حقوق هر یک از پرسنل را به یک رقم مشخص در پایان ماه برساند ، ثبت های لازم را بزند  و لیست های مربوطه را ارسال کند .  اما تنظیم این عدد به محاسبات پیچیده و زمان بری منجر می‌شود که گاهی اوقات کل انرژی ما را می‌گیرد.

آیا راه حل بهتری وجود دارد ؟

در فیلم آموزشی زیر میتوانید راه حل بهتر رو مشاهده کنید و لذت ببرید …

اما روش معرفی شده در بالا یک مشکل داره و اونم اینه که برای هر ردیف شما باید مجددا از ابزار Goal Seek استفاده کنید و اگر تعداد کارکنانتون زیاد باشه زمان زیادی خواهد برد هرچند این زمان نسبت به قبل (روش آزمون و خطا) خیلی کمتره اما ما میخوایم در کوتاه ترین زمان ممکن این مسئله رو حل کنیم و فقط با داشتن اعداد نتیجه در ستون کنار داده ها، به صورت یکجا اعدادی که باید به عنوان مثال به کارانه اختصاص داده بشه رو بدست بیاریم.

جهت مشاهده فیلم آموزشی کامل میتونید از طریق لینک زیر فیلم آموزشی و فایل نمونه رو دریافت کنید.

پس از طی مراحل خرید از طریق لینک زیر لینک دانلود به شما نمایش داده خواهد شد و همچنین لینک دانلود به آدرس ایمیل وارد شده نیز ارسال خواهد شد. 

 

محمود بنی اسدی (مدیر سایت)

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری، ده سال سابقه تدریس اکسل در سطوح مختلف از قبیل فرمول نویسی، ابزارهای هوش تجاری، ترفندها و ... ، نویسنده شش مقاله در سطح ملی و ISI

مطالب مرتبط

نقد و بررسی‌ها

نظر: