آموزش ادغام دو یا چند جدول به کمک پاور کوئری

آموزش ادغام دو یا چند جدول به کمک پاور کوئری

PowerQuery

افزونه پاور کوئری یک افزونه قدرتمند در اکسل بوده که دیگر نمیتوان به آن افزونه گفت چرا که شرکت مایکروسافت با توجه به قدرت بی نظیر این افزونه آن را در ورژن ۲۰۱۶ به اکسل اضافه کرد.

اما در این آموزش قصد داریم یکی از قابلیت های فوق العاده پاورکوئری را به شما آموزش دهیم این آموزش توسط مهندس قیم یکی از اعضای جدید تیم ما تهیه شده است.

به کمک این آموزش شما قادر خواهید بود جداول متعدد خود را از شیت های مختلف یا از فایلهای مختلف با هم ادغام کرده و گزارش های دلخواه را تهیه نمایید.

اما این ادغام به صورتی خواهد بود که قابلیت آپدیت داشته و اگر در جداول مبدا تغییراتی اعمال بشه به راحتی جدول ادغام شده نیز تغییر خواهد کرد.

قابل ذکر است که افزونه پاور کوئری در آفیسهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ قابل نصب بوده و در آفیس های پایین تر از آن امکان استفاده از این افزونه وجود ندارد. ضمنا اگر از آفیس ۲۰۱۶ استفاده می کنید نیاز به نصب هیچ افزونه ای ندارید و میتوانید گزینه های مربوط به پاور کوئری را در تب Dota  و قسمت Get External Data پیدا کنید.

در صورتی که از آفیس ورژن ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۳ استفاده می کنید می توانید از طریق فیلم آموزشی زیر با نحوه نصب این افزونه آشنا شوید.

آموزش نصب افزونه پاور کوئری

جهت تهیه این فیلم آموزشی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

پس از طی مراحل خرید لینک دانلود فیلم آموزشی به همراه فایل اکسل تمرین آن جهت دانلود به صورت اتوماتیک به شما نمایش داده خواهد شد. همچنین لینک مذکور به آدرس ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد.(قیمت این آموزش ۵۰۰۰ تومان می باشد)

[zarinpalpaiddownloads id=”44″]

محمود بنی اسدی (مدیر سایت)

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری، ده سال سابقه تدریس اکسل در سطوح مختلف از قبیل فرمول نویسی، ابزارهای هوش تجاری، ترفندها و ... ، نویسنده شش مقاله در سطح ملی و ISI

مطالب مرتبط

1 دیدگاه برای آموزش ادغام دو یا چند جدول به کمک پاور کوئری

    ابوالفضل :

    خیلی عالی بود ممنون خیلی وقته دنبال آموزش پاور کوئری و پاور پیوت هستم منتظر آموزش های دیگتون هستم. لطفا از پاور پیوت هم آموزش بگذارید.

نظر: