حداقل حقوق و دستمزد سال 95 اعلام شد

حداقل حقوق و دستمزد سال 95 اعلام شد

جلسه سرنوشت ساز شورای عالی کار برای تعیین بسته مزد سال ۹۵ کارگران که از ساعت ۱۸ عصر روز ۱۸ اسفند ۹۴ آغاز شده بود، با افزایش ۱۴ درصدی حداقل دستمزد سال ۹۵ مشمولان قانون کار نهایی گردید.

شورای عالی کار بامداد امروز پس از ۷ ساعت مذاکره، حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار را با ۱۴ درصد افزایش نسبت به سال جاری معادل ۸۱۲،۱۶۶ تومان تعیین و تصویب کرد.

با این حساب حداقل حقوق کارگران که در سال ۹۴ ، مبلغ ۷۱۲۴۲۵تومان بود با افزایش ۱۴درصدی ، به ۸۱۲،۱۶۶ تومان در سال ۹۵ افزایش می‌یابد. همچنین حداقل دستمزد در سال ۱۳۹۵روزانه ۲۷۰،۷۲۲ ریال تعیین شد.

با نشست سه‌شنبه شب تا بامداد چهارشنبه شورای عالی کار که با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، حداقل دستمزد سال آینده بیش از ۱۳ میلیون کارگر و مشمول قانون کار ۸۱۲،۱۶۶ تومان شد.

برای تعیین و تصویب حداقل دستمزد سال آینده، در هفته های اخیر نشست ها و مذاکرات فراوانی بین گروه های کارگری، کارفرمایی و دولت انجام شد اما در نهایت ۳ گروه در رقم ۸۱۲ هزار و ۱۶۴ تومانی مزد که از ابتدای سال ۹۵ باید از سوی بنگاه‌ ها و واحدهای تولیدی مشمول قانون کار اجرا شود، به توافق رسیدند.

آخرین جلسه ای که پیش از این توسط شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سالیانه برگزار شده است، در پایان اسفندماه سال ۹۳ بود که در آن زمان حداقل دستمزد سال جاری به میزان ۷۱۲ هزار و ۴۲۵ تومان برای اجرا در سال جاری تعیین شده بود.

همچنین شورای عالی کار برای افزایش حق بن نقدی سال آینده، سنوات روزانه و حق مسکن به توافق جدیدی دست نیافت. بنابراین حق بن نقدی سال آینده نیز مانند امسال ماهیانه ۱۱۰ هزارتومان و سنوات نیز روزانه ۱۰۰۰ تومان خواهد بود.

وزارت کار دوباره وعده افزایش حق مسکن از ماهیانه ۲۰ هزارتومان به ۴۰ هزارتومان را داده است در حالی که این موضوع قرار بود در دستمزد سال جاری کارگران اعمال شود که یکبار تاکنون با مخالفت هیات وزیران مواجه شده است و اینبار نیز احتمالا چنین خواهد شد.

جدول کامل شده بسته دستمزد ۹۵

(ارقام به تومان)

حداقل دستمزد ماهیانه ۸۱۲،۱۶۶
حق مسکن ماهیانه (به شرط تصویب) ۴۰،۰۰۰
حق بن نقدی (بدون افزایش) ۱۱۰،۰۰۰
حق اولاد- یک فرزند ۸۱،۲۱۶
حق اولاد- دو فرزند ۱۶۲،۴۳۲
حق سنوات روزانه (بدون افزایش) ۱،۰۰۰
حداقل مزد روزانه ۲۷،۰۷۲
مجموع دریافتی افراد مجرد ۹۷۲،۱۶۴
مجموع دریافتی افراد متاهل با یک فرزند ۱،۰۵۳،۳۸۰
مجموع دریافتی افراد متاهل با دو فرزند ۱،۱۳۴،۵۹۶

 

 

[button color=”purple ” size=”medium” link=”http://arshad-hesabdar.ir/wp-content/uploads/2016/03/بخشنامه-مزد-سال-۹۵_۱۳۹۴-۱۲-۲۲-۱۸-۲۸۲٫pdf” icon=”” target=”true”]دانلود بخشنامه حقوق و دستمزد سال ۹۵[/button]

محمود بنی اسدی (مدیر سایت)

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری مسلط به نرم افزارهای آفیس مخصوصا ورد و اکسل ، مدرس اکسل و نویسنده شش مقاله در سطح ملی و ISI، آشنا به نرم افزارهای مالی *** آیدی جهت ارتباط از طریق واتساپ و لاین : baniasadi67 ***

دیدگاهها

دیدگاه خود را بیان کنید :

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.