تبدیل چندین جدول غیر استاندارد جداگانه به یک جدول استاندارد توسط پاور کوئری

تبدیل چندین جدول غیر استاندارد جداگانه به یک جدول استاندارد توسط پاور کوئری

در ادامه فیلم های آموزشی گذشته در خصوص افزونه قدرتمند پاورکوئری در این مطلب یک فیلم آموزشی بسیاااار کاربردی دیگر در خصوص پاور کوئری برایتان آماده کرده ایم.

با توجه به این که آموزش های پاورکوئری برای اولین بار در سایت های ایرانی توسط سایت ما ارائه می شود لذا پس از مشاهده این فیلم و سایر آموزش های پاور کوئری ارائه شده در سایت ما شما جزو معدود نفراتی خواهید بود که از قابلیت های بی نظیر پاور کوئری مطلع هستید و می توانید یک قدم جلوتر از دیگران حرکت کنید و گزارشاتی که تهیه آن نیازمند صرف زمانی زیادی است را در کوتاه ترین زمان ممکن ایجاد کنید.

 

در این فیلم آموزشی شما موارد زیر را می آموزید.

  • ادغام چندین جدول با ستون های متفاوت حاوی تاریخ های متعدد در پاور کوئری
  • تبدیل محدوده داده ها به تیبل
  • نام گذاری کوئری و جدول
  • کلیدهای میانبر متفاوت در خصوص مطالب آموزشی گفته شده
  • استفاده از Advance Editor در پاور کوئری
  • Unpivot کردن داده هایی که در قالب جداول Pivot ارائه شده اند
  • ادغام چندین کوئری با گزینه Append Queries
  • تغییر فرمت ستون ها در پاور کوئری

 

برای دانلود این آموزش فوق العاده پس از طی مراحل خرید از طریق کلید زیر ، لینک دانلود به شما نمایش داده خواهد شد و همینطور به ایمیل شما ارسال خواهد شد. در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در دانلود فیلم آموزشی به همراه فایلهای تمرینی میتوانید از طریق آیدی تلگرام SoftwareTrainAdmins @ با ما ارتباط برقرار نمایید.

حجم فایل: ۳۳ مگابایت

حاوی فایل اولیه و نهایی آموزش

قیمت: ۱۰هزار تومان

 

 

 

از موارد بسیار مهمی که در این آموزش ارائه شده و پیشنهاد می کنم حتما ببینید Unpivot کردن داده ها می باشد.

ازونجا که سوال یکی از بازدید کنندگان ما نیز با این قابلیت مرتبط است در ادامه توضیحاتی در خصوص سوال مطرح شده ارائه می دهیم.

 

سوال دوست عزیزمون اینه که :

من نیاز به دستوری دارم که بتونه کارکرد هر فرد رو در هر ماه بدست بیاره
با این دستورها هم آشنایی دارم
if
sumif
vlookup

و اما داده های ایشان را ببینیم و علت اینکه چرا با وجود آشنایی با توابعی که برای اینکار مورد نیاز است ایشان نتوانسته اند به نتیجه دلخواه خود برسند؟!

علت این که کاربر محترم ما نتونستند به راحتی نتیجه دلخواه خودشون در جای دیگه با وارد کردن نام و ماه داشته باشند اینه که این جدول یک جدول محوری یا Pivot شده هست و یک جدول استاندارد نیست. یا به عبارتی خود این جدول یک گزارش است.

اگر میخواین بدونین جدول استاندارد برای این داده ها به چه صورت هست به تصویر زیر نگاه کنید.

جدول فوق جدول استاندارد شده داده های اولیه ما بوده که به عبارتی به این تبدیل، Unpivot کردن می گویند. احتمالا همه شما نحوه استخراج جدول پیوت رو از تصویر فوق میدونید اما نکته اینجاست که چگونه از یک جدول پیوت شده به داده های اولیه و جدول استاندارد برسیم؟

از جدول اولیه ما، حتی با دانستن تابع ذکر شده توسط سوال کننده به راحتی نمیتوانید به نتیجه مورد نظر برسید اما از جدول Unpivot شده که در تصویر فوق می بینید به راحتی میتوان هر نوع گزارشی را تهیه کرد.

 

اگر میخواهید Unpivot کردن داده ها و نکات کاربردی بسیاری دیگر در خصوص پاور کوئری رو یاد بگیرید پیشنهاد میکنم فیلم آموزش قرار داده شده در این پست رو ببینید.

محمود بنی اسدی (مدیر سایت)

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری مسلط به نرم افزارهای آفیس مخصوصا ورد و اکسل ، مدرس اکسل و نویسنده شش مقاله در سطح ملی و ISI، آشنا به نرم افزارهای مالی *** آیدی جهت ارتباط از طریق واتساپ و لاین : baniasadi67 ***

دیدگاهها

دیدگاه خود را بیان کنید :

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.